Вівторок, 30.04.2024, 03:19

Головна » 2013 » Листопад » 20 » Новомиргородщина і декабристи
Новомиргородщина і декабристи

Новомиргородщина   і  декабристи

19 листопада  в  9-А  класі  Новомиргородської  ЗШ №1  було  проведено  бінарний  урок  з  історії:  «  Новомиргородщина  і  декабристи.»  Учні  разом  із  вчителем  Давиденко  Світланою  Миколаївною  опрацювали  багато  книг  шкільної  бібліотеки.  Діти  оформили  стенд  « Стежками  історії  рідного  краю,»  а  бібліотекар  розповіла  про  Євгена  Петровича  Оболенського,  в  честь  якого  названо  одну  з  вулиць м.Новомиргорода.  В  нашій  школі  працює  Світлана  Григорівна  Пецун,  яка  походить  із відомого  роду Й.В. Поджіо.

Повстанців  судив  суд,  вірний  імператорові  Миколі.

П’ятеро  декабристів – Пестель,  Рилєєв,  Сергій  Муравйов- Апостол, Бестужев – Рюмін  і  Каховський -  були  страчені.

Інші  декабристи  були  засуджені  до  каторги,  заслання, а  частина -  розжалувана  в  солдати.  Вони  були  безкорисливі  і  благородні і  це  найпрекрасніше,  що  було  в  декабристах.  Їх  виступ  став  початком  національно -  визвольного  руху  українського  народу.

Бібліотекар  Сіраченко  Л.І.

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 722 | Додав: Admin_Jenya | Рейтинг: 0.0/0